Balizol

BALIZOL je ekologická tepelná a akustická polystyrenová izolace, která se vyrábí recyklací očištěného polystyrenu. Jsou to převážně celé polystyrenové kuličky o maximálním průměru 6 mm. Používá se pro izolování vnitřních konstrukcí i velice složitých tvarů, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů a podlah. Účinně brání úniku tepla, zabraňuje vzniku ztrátových tepelných mostů, zajišťuje vysokou zvukovou pohltivost.

Pomocí aplikačního stroje se zafoukává suchou metodou do volných i uzavřených prostor, pro svou vlastnost „tekutosti“, je možné i kvalitní ruční zasypávání. Obě metody jsou jednoduché, rychlé a efektivní, bez nutnosti rozebírat části staveb, likvidovat celé plochy nebo jinak zasahovat do konstrukce.

Je používán u obytných domů, průmyslových i zemědělských staveb, s důrazem na prostory se zvýšenou vlhkostí nebo kondenzací vodních par. Má velmi dobré izolační a akustické vlastnosti, minimální sedavost, je samozhášivý, odolný proti plísním, houbám, hmyzu a hlodavcům, je zdravotně nezávadný, při aplikaci nezpůsobuje podráždění pokožky.

Polystyrenové kuličky Balizol 

Zákazníkům je dodáván v igelitových pytlích, o výšce 140 cm a průměru 50 cm, s objemem 0,25 m3.

Tepelná vodivost (charakteristická hodnota dle ČSN 73 0540) max 0,037 W / m.K
  Objemová hmotnost (hustota) 15 - 19 kg/m3
  Rovnovážná vlhkost při 28/30 max 10 %
  Stanovení propustnosti pro vodní páru – faktor difúzního odporu 1,2 - 1,5
  Třída reakce na oheň E
  Sedavost nesedá

Kde nás najdete