Mob: +420 777 824 714

Foukaná izolace a její využití u pasivních domů

Pasivní domy jsou v současné době hitem mezi stavbami. Oproti běžným budovám totiž dokážou ušetřit dokonce až 90% energie. Pasivní dům totiž ke svému vytápění využívá pasivní tepelné zisky, jako je třeba sluneční záření. K minimalizaci energetické náročnosti pasivních domů také významně přispívá kvalitní tepelná izolace.

Náročné parametry pro zajištění dostatečného izolování pasivního domu dokáže splnit foukaná izolace, která je zároveň ekologická a zdravotně nezávadná. Pro optimální zateplení pasivního domu Vám můžeme doporučit tyto foukané izolace:

Foukaná izolace Climatizer Plus

Foukaná izolace Climatizer Plus se řadí k nejvyhledávanějším izolacím na trhu. Je vhodná pro zateplení všech částí konstrukce jako je podlaha, strop, půda, stěna nebo střecha. Skládá se z celulózové vlny, kyseliny borité a dalších příměsí. Vyniká perfektními tepelně-izolačními vlastnostmi, a také přispívá ke zlepšení akustických podmínek v domě. Foukaná izolace Climatizer Plus dokáže mimořádně dobře odolávat vnějším nežádoucím vlivům a má velmi dlouhou životnost.


Foukaná izolace Supafil Loft

Tato izolace se skládá z čistého recyklovaného skla bez obsahu pojiva, chemikálií a organických látek, které by lákaly hlodavce nebo hmyz. Má bílou barvu a na dotek je jemná. Ideální volbou je zejména pro zateplení prostoru mezi trámy na půdě nebo pro vyplnění vzduchové mezery ve střeše. Mezi unikátní vlastnosti foukané izolace Supafil Loft patří její schopnost propouštět vodní páru skrz konstrukci. Díky tomu výrazně eliminuje vznik plísní. Tato izolace zaručeně nesesedá ani po letech a je odolná vůči ohni i škůdcům.


Foukaná izolace Supafil Thermo

Izolační minerální vlna Supafil Thermo je vyráběná s použitím technologie ECOSE, která zajišťuje maximální šetrnost k životnímu prostředí. Vlastnosti foukané izolace Supafil Thermo jsou upraveny pro rychlé a jednoduché zateplování obtížněji izolovatelných a tvarově složitějších konstrukcí. Otevřená struktura vysoce pružné minerální vlny má navíc vynikající schopnost pohltit zvuk. Izolace Supafil Loft patří do třídy reakce na oheň A1, což znamená, že je nehořlavá.


Foukaná izolace Watisol

Tepelná a akustická celulózová izolace Watisol je tvořena recyklovaným novinovým papírem smíchaným se speciálními přísadami, které zajišťují odolnost vůči ohni, hnilobě, plísni, hmyzu i hlodavcům. Foukaná izolace Watisol je vhodná pro izolování vnitřních i vnějších konstrukcí, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů, podlah a vnějších fasád. Efektivně zabraňuje úniku tepla a vzniku ztrátových tepelných mostů, zajišťuje optimální tepelně-vlhkostní parametry interiéru domu a má vysokou zvukovou pohltivost. Kvalitně vyplní veškerá zákoutí konstrukcí, aplikace metodou foukání je rychlá a bez většího narušení života v objektu.
Zpět