Mob: +420 777 824 714

Minimalizace úniku tepla stropem

Je vám doma stále zima i když topíte? Důvodem může být nedostatečná izolace stropu, kvůli které dochází k velkým tepelným ztrátám vašeho domu.

Jak je známo, teplý vzduch stoupá vzhůru. V případě nekvalitního zateplení stropu vám proto z místnosti uniká zásadní množství tepla. Zejména ve starých rodinných domech jsou tepelné úniky stropem dosti značné.

Bydlení v domě se špatně zatepleným stropem se vám může přes zimu pěkně prodražit. Nepříjemné klima v místnosti se navíc podepisuje na vaší celkové náladě.

Pokud si tedy přejete opravdovou domácí pohodu a navíc chcete ušetřit na nákladech za vytápění, nechte si zateplit strop pomocí foukané izolace. Teplý vzduch vám zůstane v domě a vy tak budete moci ušetřit 35-60% nákladů za vytápění.

Aplikace foukané izolace probíhá v půdních prostorách metodou foukání z hadice. Po vyplnění požadované vrstvy se izolace zarovná s vrchem konstrukce, na kterou může být poté instalována celoplošná podlaha nebo revizní lávky.

Zateplení foukanou izolací lze využít i při rekonstrukci, kdy je izolací vyplněna původní konstrukce domu, například vodorovná dutina mezi podlahou půdy a stropem spodního pokoje.

Při zateplení stropu foukanou izolací dojde nejen k minimalizování tepelných úniků, ale oceníte také zlepšení akustických podmínek vašeho domu.
Zpět