Mob: +420 777 824 714

Stříkaná pěnová izolace přilne ke každému materiálu beze spár


Skutečně efektivní izolační materiál je takový, který nevytváří žádné spáry a vyplní i složitěji tvarovanou konstrukci. Pokud tedy chcete docílit dokonalé bezespáré izolační vrstvy, která se dostane i do té nejmenší skulinky a současně přilne ke každému materiálu, vyzkoušejte stříkanou pěnovou izolaci, jejíž jedinečné vlastnosti vám toho nabídnou ještě mnohem více.

Stříkaná pěnová izolace je izolačním materiálem nové generace. Představuje nejmodernější a nejúčinnější způsob izolace, který zajistí rychlé a účinné zateplení rodinných i komerčních staveb. Perfektně se osvědčí zejména všude tam, kde je kladen vysoký důraz na energetickou úsporu a komfort. Pomáhá vytvářet zdravé ekologické bydlení, které je základem pro spokojený život a dokáže splnit všechny požadavky náročného zákazníka, a to bez kompromisu. Stříkaná pěnová izolace dokonale přilne ke všem materiálům. Po její aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Díky skvělým izolačním schopnostem stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až polovinu. Své uplatnění nachází při zateplení fasády, zateplení podkroví, šikmé i ploché střechy, dále je vhodná pro izolace podlahy, vnitřní stěny i pro izolaci základů.

Jak funguje stříkaná pěnová izolace?


Stříkaná pěna v sobě kombinuje dvě složky, kterými jsou Izokyanát a pryskyřice. Když se tyto složky pod určitou teplotou a tlakem společně smíchají, vytvoří speciální směs, která pomocí nadouvadel navýší svůj objem 50 -150x. Podle vzniklé buněčné struktury se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad. Na podkladu dopadlá tekutina začne během několika sekund reagovat, a tím dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů. Zateplení stříkanou izolační pěnou trvá pouze jeden den a lze jej provádět během celého roku.


Měkká PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou


V případě požadavků na paropropustnost i zvukovou izolaci je vhodnou volbou měkká PUR pěna, která je lehká a má velmi nízký difúzní odpor. Jedná se o dvoukomponentní a strojně zpracovávanou polyuretanovou pěnu s otevřenou buněčnou strukturou. Lze ji doporučit zejména pro izolaci podkroví, stropů nebo stěn.

Tvrdá PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou


Tvrdá pěna má uzavřenou buněčnou strukturu. Je ideální pro zateplení a odhlučnění vnitřních prostor se sádrokartonovými deskami, laminátem, foliemi, tkaninami apod. Aplikuje se v různých objemových hmotnostech od 50 do 60 kg/m3. Použít lze na kov, ocelové plechy, beton, cihelný podklad, cementovláknité nebo dřevoštěpkové podklady apod. Zajistí silné zpevnění sendvičové konstrukce a má vynikající hydro-izolační vlastnosti.

Jaká je trvanlivost a odolnost stříkané pěny?


V případě, že je izolování stavby provedeno správně, nemění pěna svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti stavby. Svojí flexibilitou se přizpůsobí i pohybu budovy a drží tak velmi pevně za každé situace. Vzhledem k tomu, že PUR pěna není chuťově ani pachově zajímavá pro hlodavce, dokáže spolehlivě odolat případným škůdcům. Máte zájem o zateplení domu stříkanou pěnovou izolací? Kontaktujte nás, máme s izolováním staveb mnohaleté zkušenosti.
Zpět