Foukaná izolace je možná i tam, kde chcete mít nadále pochozí prostor.
Foukaná izolace je možná i tam, kde chcete mít nadále pochozí prostor. Stačí vyrobit konstrukci, která se poté přiklopí deskami.
Během horkých letních dní, kdy teploměr ukazuje velmi vysoké teploty tak většinou netoužíme po ničem jiném, než se schovat do vychlazeného domova. Problém nastává tehdy, když máme v domě ještě více nesnesitelně, než je venku, za což může často špatná volba izolace nebo její úplná absence.
Bez správné izolace se můžete pěkně zapotit
Tepelnou izolaci domu má většina lidí v povědomí především jako ochranu proti zimě. Stejně tak dobře však může zabránit i přehřívání interiéru v letních měsících. Léta jsou každým rokem delší a teplotní rekordy neustále padají. Z toho důvodu je důležité, aby tepelná izolace nejen udržovala teplo v domě přes zimu, ale aby také zabraňovala přehřívání domácnosti v létě. Především během horkých dnů je žádoucí, aby izolace měla takové parametry, které zpomalují průnik tepla zvenčí do interiéru.
Vedro odložte na vhodnější dobu
Není důležité pouze to, kdy a jak moc svítí na střechu, ale za jak dlouho bude toto teplo v interiéru patrné. Čas, který uplyne, než se izolantem naakumulovaná teplota projeví v interiéru, je označován jako fázový posun. Právě ten je rozhodující v tom, zda budete mít v domě v horkých letních dnech jako v peci.
V praxi to znamená, že pokud slunce praží do střechy v poledních a odpoledních hodinách, izolace se sice prohřeje, ale díky fázovému posunu toto teplo vydá až o několik hodin později. Tedy například v noci, kdy je snadné pouze otevřít okna a toto přebytečné teplo vyvětrat. To by pochopitelně přes den, kdy jsou třicítky, nešlo.
Je proto důležité volit takové izolace, které mají dostatečný fázový posun. U tepelněizolačních materiálů obecně platí, že čím větší je jejich objemová hmotnost a měrná tepelná kapacita, tím větší fázový posun bude.
Nezáleží jen na obsahu, ale také na formě izolace
Zatímco v zimě řešíme zateplení z hlediska celé obálky domu, v létě je potřeba se na věc podívat z trochu jiného úhlu. Díky vyšší poloze slunce dochází k výrazně znatelnějšímu ohřívání zejména horní části domu, tedy střechy a podkroví. Z hlediska volby druhu izolace pro letní období je proto potřeba zaměřit se v první řadě na střechu. Při použití izolace, která se musí před umístěním prořezávat na určité tvary, aby přesně sedla do odpovídajících míst, však vznikají problematické tepelné mosty (místa, kde je izolační schopnost značně snížena).
Pokud chceme dosáhnout opravdu kvalitního zaizolování bez tepelných mostů, je na místě zvážit foukanou izolaci, která se dostane i do těch nejmenších a málo dostupných prostor. Je proto ideální zejména na členitou půdu nebo místa, kde je vazníková střecha. U stříkané nebo foukané izolace máte na výběr hned z několika možností. Může být na bázi celulózy, vaty, polystyrenu nebo dřevovlákna. Kromě toho, že se dostane i do těch nejmenších skulin, mají tyto izolace tu výhodu, že při její aplikaci nevznikají žádné odřezky či jiný zbytečný odpad.
Dobrá izolace uspoří i tisíce ročně
Kvalitní a dobře zvolená tepelná izolace samozřejmě není žádoucí pouze kvůli komfortu, ale také kvůli finanční úspoře. Pokud se vám nebude interiér zbytečně přehřívat, můžete ušetřit na elektřině, kterou by spotřebovala klimatizace. Pokud by totiž dům nebyl vybavený ani dobrou tepelnou izolací ani zmíněnou klimatizací, mohlo by v něm být během horkých letních dní opravdu nesnesitelně.
Pro zateplení půdy či podkrový doporučujeme tyto izolace:
PUR pěna - stříkaná pěnová izolace
Při zateplování prostoru je jedním z nejdůležitějších parametrů schopnost materiálu dokonale vyplnit každou skulinu. Jeden z nejefektivnějších způsobů zateplení proto představuje stříkaná pěnová izolace, jejíž profesionální aplikaci vám nabízíme.
Stříkaná pěnová izolace je tvořena dvoukomponentním polymerním systémem. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad.
Na podklad dopadá tekutina, která během několika sekund začne reagovat. Během doby od započetí chemické reakce dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů.
Foukaná izolace Climatizer Plus
Climatizer Plus je foukaná celulózová izolace, která vyniká skvělou cenou, je ekologická a zdravotně nezávadná, odolná proti ohni, plísním, hlodavcům a houbám. CLIMATIZER PLUS je foukaná izolace vhodná pro zateplení všech částí konstrukce jako je podlaha, strop, půda, stěna nebo střecha. Poskytuje vynikající technické vlastnosti, jeho použití je přitom vysoce ekonomicky výhodné s rychlou návratností. Pokud se Vám zdá tento způsob izolace až podezřele výhodný, zveme Vás k podrobné prohlídce naší prezentace, kde nabízíme pouze nesporná fakta, dlouhými roky ověřené technologické postupy a mnoho zkušebních protokolů z renomovaných tuzemských i zahraničních zkušeben.
Foukaná izolace SUPAFIL LOFT 045
Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 je vyrobená z čistého recyklovaného skla bez pojiva a chemikálií. Na rozdíl od celulózy nesesedá, nehoří a je nenasákavá. Zároveň je ekologická a zdravotně nezávadná. Její barva je panensky bílá a na dotek je jemná. Foukaná sklovláknitá izolace SUPAFIL LOFT 045 je ideální volbou pro zateplení prostoru mezi trámy na půdě nebo pro vyplnění vzduchové mezery ve střeše. Používá se také pro zateplení nízkoenergetických a pasivních domů, zateplení dvouplášťových plochých střech, zateplení vazníkových krovů bungalovů nebo pro izolaci dvouplášťové ploché střechy.