Foukaná izolace přispívá ke zdravému bydlení

Zařizujete si domov tak, aby splňoval i požadavky na zdravé bydlení? Při stavbě, rekonstrukci či úpravě domu je v tomto případě důležité, aby byl použitý materiál nejen funkční a odolný, ale také aby splňoval zdravotní nezávadnost. Nevhodně zvolený materiál totiž může být pozdější příčinou nejrůznějších alergií. Zejména pro malé děti, alergiky nebo starší osoby potom může být dlouhodobý pobyt v takovýchto prostorách spouštěčem respiračních chorob, ekzémů apod.

Mezi materiály, které splňují vysoké nároky nejen na šetrnost k přírodě, ale také na zdravotní nezávadnost, patří patentovaná foukaná izolace Climatizer Plus, která je zdraví bezpečná a zároveň ekologicky aktivní.

Pro výrobu této foukané izolace se používá novinový papír s minerální solí. Papír se nejdříve rozvlákní a následně dojde za teploty 80°C ke speciální impregnaci. Ta se provádí potravinářskou chemií, která se nataví na celulózové vlákno.

Kromě zdravotní nezávadnosti je velkou předností foukané izolace Climatizer Plus také schopnost regulovat vlhkost v domě, a tím úspěšně předcházet vzniku zdraví škodlivých plísní. Foukaná izolace Climatizer Plus totiž dokáže část vlhkosti pojmout do své struktury a v případě suchého vzduchu ji zase vypustit zpět do ovzduší. Díky tomu je v domě udržováno optimální mikroklima.

Neméně unikátní je izolační schopnost této izolace, kdy v létě účinně zamezuje přehřívání budov díky svým akumulačním schopnostem. V zimě zase nepustí teplo z budovy ven. Foukaná izolace Climatizer Plus nachází své uplatnění také při zlepšení akustických podmínek v budovách, kdy tlumí nadměrný hluk zvenčí.


PUR pěna - stříkaná pěnová izolace

V současné době se jedná o nejpoptávanější izolaci.

Při zateplování prostoru je jedním z nejdůležitějších parametrů schopnost materiálu dokonale vyplnit každou skulinu. Jeden z nejefektivnějších způsobů zateplení proto představuje stříkaná pěnová izolace, jejíž profesionální aplikaci vám nabízíme.

Stříkaná pěnová izolace je tvořena dvoukomponentním polymerním systémem. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad.

Na podklad dopadá tekutina, která během několika sekund začne reagovat. Během doby od započetí chemické reakce dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů.

Po chemické reakci obou složek tekutiny dochází k mohutnému vývinu izolační pěny. V případě použití měkké pěny tekutina dokáže zvětšit svůj objem až stonásobně. Výsledkem je absolutně bezespará a neprovzdušná izolace, čímž je zajištěno dokonalé vyplnění zateplovaného prostoru.

ZOBRAZIT VÍCE INFORMACÍ


Kde nás najdete