Foukaná izolace přispívá ke zdravému bydlení

Zařizujete si domov tak, aby splňoval i požadavky na zdravé bydlení? Při stavbě, rekonstrukci či úpravě domu je v tomto případě důležité, aby byl použitý materiál nejen funkční a odolný, ale také aby splňoval zdravotní nezávadnost. Nevhodně zvolený materiál totiž může být pozdější příčinou nejrůznějších alergií. Zejména pro malé děti, alergiky nebo starší osoby potom může být dlouhodobý pobyt v takovýchto prostorách spouštěčem respiračních chorob, ekzémů apod.

Mezi materiály, které splňují vysoké nároky nejen na šetrnost k přírodě, ale také na zdravotní nezávadnost, patří patentovaná foukaná izolace Climatizer Plus, která je zdraví bezpečná a zároveň ekologicky aktivní.

Pro výrobu této foukané izolace se používá novinový papír s minerální solí. Papír se nejdříve rozvlákní a následně dojde za teploty 80°C ke speciální impregnaci. Ta se provádí potravinářskou chemií, která se nataví na celulózové vlákno.

Kromě zdravotní nezávadnosti je velkou předností foukané izolace Climatizer Plus také schopnost regulovat vlhkost v domě, a tím úspěšně předcházet vzniku zdraví škodlivých plísní. Foukaná izolace Climatizer Plus totiž dokáže část vlhkosti pojmout do své struktury a v případě suchého vzduchu ji zase vypustit zpět do ovzduší. Díky tomu je v domě udržováno optimální mikroklima.

Neméně unikátní je izolační schopnost této izolace, kdy v létě účinně zamezuje přehřívání budov díky svým akumulačním schopnostem. V zimě zase nepustí teplo z budovy ven. Foukaná izolace Climatizer Plus nachází své uplatnění také při zlepšení akustických podmínek v budovách, kdy tlumí nadměrný hluk zvenčí.


Kde nás najdete