Jak doma navodit optimální vlhkost vzduchu? Řešením může být celulózová izolace.

Optimální vlhkost vzduchu je velice důležitá pro vytvoření zdravého domácího klimatu. Pokud je v interiéru vlhkosti málo, narušuje se tím nejen tepelná pohoda, ale také dochází k podráždění dýchacích cest. Příliš suchý vzduch proto není vhodný zejména pro osoby s dýchacími obtížemi a alergiky.

Nadměrná vlhkost v domě zase zapříčiňuje růst plísní a může poškozovat zdi i nábytek. Takovéto vlhké prostředí není zdraví prospěšné pro děti ani pro dospělé. Podporuje náchylnost k respiračním onemocněním a alergiím.

Právě proto je dobré vlhkost vzduchu v místnostech hlídat na optimální úrovni, což nemusí být vždy lehké. Vhodným řešením může být proto foukaná celulózová izolace domu, která dokáže konstrukci nejen zateplit, ale také přirozeně reguluje množství vlhkosti uvnitř zateplené stavby.

Celulózová vlákna se svojí buněčnou strukturou mají schopnost pojmout do sebe nadbytečnou vlhkost. V momentě, kdy je vzduch uvnitř domu příliš suchý, vypouští zadrženou vlhkost zpět do interiéru. Takto je snadno docíleno celoročně stálého mikroklimatu v domácnosti.

Foukaná celulózová izolace Climatizer Plus navíc oproti jiným izolačním materiálům vyniká vysokou měrnou tepelnou kapacitou. Jedná se až o dvojnásobek oproti jiným materiálům. To znamená, že kromě vlhkosti také dokáže během léta až na 7 hodin zadržet dávku sluneční energie, čímž eliminuje nadměrné horko v interiéru. V zimě tento mechanismus funguje zase obráceně. To znamená, že doma nebudete muset zbytečně přitápět.
 

Ukázková videa, kde všude je možné izolaci Climatizer Plus využít: 


Kde nás najdete