Jaký typ stříkané pěnové izolace bude pro váš dům vhodný?

Stříkaná pěnová izolace je jako stvořená pro ekologické bydlení a dokáže splnit všechny požadavky náročného zákazníka. Vhodná je pro zateplení fasády, podkroví, šikmé i ploché střechy, dále je vhodná pro izolace podlahy, vnitřní stěny i pro izolaci základů. V závislosti na vzniklé buněčné struktuře se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk.

Bude lepší měkká PUR pěna nebo tvrdá PUR pěna?

Pokud je kladen důraz na paropropustnost a zvukovou izolaci, je vhodná měkká PUR pěna, která je lehká a má velmi nízký difúzní odpor. Lze ji doporučit zejména pro izolaci podkroví, stropů nebo stěn. V případě, že potřebujete zateplit a odhlučnit vnitřních prostor se sádrokartonovými deskami, laminátem, foliemi nebo tkaninami, je vhodná tvrdá PUR pěna s uzavřenou buněčnou strukturou. Stříkaná pěnová izolace se aplikuje v různých objemových hmotnostech od 50 do 60 kg/m3. Použít lze na kov, ocelové plechy, beton, cihelný podklad, cementovláknité nebo dřevoštěpkové podklady apod. Dokáže také silně zpevnit sendvičové konstrukce a má vynikající hydro-izolační vlastnosti. Zateplení stříkanou izolační pěnou je rychlé. Trvá pouze den a je možné takto izolovat kdykoliv během celého roku.

Vysoká odolnost stříkané izolace vás nadchne

Stříkaná pěnová izolace má tu výhodu, že pěna nemění svůj tvar. Má vynikající trvanlivost po celou dobu životnosti stavby. Je totiž flexibilní a dokáže se přizpůsobit i pohybu budovy. PUR pěna navíc není lákavá pro hlodavce a dokáže spolehlivě odolat případným škůdcům. Chtěli byste i vy zateplit svůj dům pomocí stříkané pěnové izolace? Nabízíme vám profesionální zateplení domu, se kterým budete opravdu spokojeni. V oboru máme mnohaleté zkušenosti a poradíme si i s atypickými prostory pro zateplení. 


Kde nás najdete