Stříkaná pěnová izolace přilne ke každému materiálu beze spár

Skutečně efektivní izolační materiál je takový, který nevytváří žádné spáry a vyplní i složitěji tvarovanou konstrukci. Pokud tedy chcete docílit dokonalé bezespáré izolační vrstvy, která se dostane i do té nejmenší skulinky a současně přilne ke každému materiálu, vyzkoušejte stříkanou pěnovou izolaci, jejíž jedinečné vlastnosti vám toho nabídnou ještě mnohem více.

Stříkaná pěnová izolace je izolačním materiálem nové generace. Představuje nejmodernější a nejúčinnější způsob izolace, který zajistí rychlé a účinné zateplení rodinných i komerčních staveb. Perfektně se osvědčí zejména všude tam, kde je kladen vysoký důraz na energetickou úsporu a komfort. Pomáhá vytvářet zdravé ekologické bydlení, které je základem pro spokojený život a dokáže splnit všechny požadavky náročného zákazníka, a to bez kompromisu. Stříkaná pěnová izolace dokonale přilne ke všem materiálům. Po její aplikaci nevznikají žádné netěsnosti a tepelné mosty. Díky skvělým izolačním schopnostem stříkané pěny je možné snížit náklady na vytápění až polovinu. Své uplatnění nachází při zateplení fasády, zateplení podkroví, šikmé i ploché střechy, dále je vhodná pro izolace podlahy, vnitřní stěny i pro izolaci základů.

Jak funguje stříkaná pěnová izolace?

Stříkaná pěna v sobě kombinuje dvě složky, kterými jsou Izokyanát a pryskyřice. Když se tyto složky pod určitou teplotou a tlakem společně smíchají, vytvoří speciální směs, která pomocí nadouvadel navýší svůj objem 50 -150x. Podle vzniklé buněčné struktury se potom stříkaná pěna dělí na pěnu s otevřenou nebo s uzavřenou strukturou buněk. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad. Na podkladu dopadlá tekutina začne během několika sekund reagovat, a tím dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů. Zateplení stříkanou izolační pěnou trvá pouze jeden den a lze jej provádět během celého roku.
 
Stříkaná pěnová izolace 

PUR pěna - stříkaná pěnová izolace

V současné době se jedná o nejpoptávanější izolaci.

Při zateplování prostoru je jedním z nejdůležitějších parametrů schopnost materiálu dokonale vyplnit každou skulinu. Jeden z nejefektivnějších způsobů zateplení proto představuje stříkaná pěnová izolace, jejíž profesionální aplikaci vám nabízíme.

Stříkaná pěnová izolace je tvořena dvoukomponentním polymerním systémem. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad.

Na podklad dopadá tekutina, která během několika sekund začne reagovat. Během doby od započetí chemické reakce dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů.

Po chemické reakci obou složek tekutiny dochází k mohutnému vývinu izolační pěny. V případě použití měkké pěny tekutina dokáže zvětšit svůj objem až stonásobně. Výsledkem je absolutně bezespará a neprovzdušná izolace, čímž je zajištěno dokonalé vyplnění zateplovaného prostoru.

ZOBRAZIT VÍCE INFORMACÍ


Kde nás najdete