Časté otázky a odpovědi

Izolace Climatizer Plus – v čem spočívá způsob izolace, jaké jsou její výhody a z jakého je materiálu?

Foukaná izolace Climatizer Plus je tepelnou a akustickou izolací na bázi celulózové vlny získávané z recyklovaného papíru. Velkou výhodou izolace Climatizer Plus je snadná a rychlá aplikace, která probíhá foukáním pomocí aplikačního stroje.Izolace se tak dostane ke všem detailům konstrukce a poskytne tak celistvou vrstvu bez spár a spojů. Další výhody foukané izolace Climatizer Plus jsou:
  • vynikající tepelně izolační vlastnosti v létě i v zimě
  • díky nízkému difuznímu odporu umožňuje vytvářet konstrukce s difuzně otevřenou skladbou / tzv. dýchající /
  • aplikace probíhá beze zbytků
  • zdravotní nezávadnost
  • zlepšení akustiky staveb
  • je ekologicky šetrným výrobkem od roku 1994
  • český výrobek se zárukou 20 let
  • rychlá návratnost

 Sesedá foukaná izolace?

Pokud se foukaná izolace aplikuje "volně" – v případě nepochozích vodorovných ploch, má přirozenou sedavost 10-15% a to dle tloušťky materiálu. Při realizaci se sedavostí počítá a o ni se navýší aplikovaná tloušťka izolace. Při objemovém plnění dutin foukaná izolace nesesedá.

Je foukaná izolace Climatizer Plus odolná vůči škůdcům? Jak je možné, že je nehořlavá, když se vyrábí z papíru?

Foukaná izolace Climatizer Plus je impregnovaná minerálními přísadami, které výrazně zlepšují protipožární parametry a zajišťují také velkou odpudivost hlodavců, dále jsou velmi odolné vůči plísním a houbám. jedná se zejména o kyselinu boritou a síran hořečnatý.

Jak přesně se provádí aplikace foukané izolace?

Aplikace foukané izolace je pro zákazníky velmi komfortní. Místo přesouvání balíků s deskovou nebo rohožovou izolací přes celý objekt, provádí aplikaci foukané izolace pouze jeden pracovník a materiál je transportován pomocí aplikačního stroje hadicí na místo určení. Příkladně: Odklopením střešní tašky se protáhne hadice a pomocí stroje se do dutiny stropu postupně aplikuje potřebné množství izolace. Pro aplikaci foukané izolace do dutiny starého stropu většinou stačí odklopení pouze jedné desky – prkna – po celé délce půdy. Foukaná izolace je také časově nenáročná, z pravidla trvá od 2 do 8 hodin, dle složitosti a velikosti budovy.

Je předpokladem, že dodávka foukané izolace je prováděna na klíč, což znamená, že přijede firma s technikou a dohodnutým druhem foukané izolace a aplikaci provede. Co musí objednatel splnit?

Aplikace se provádí dodavatelsky a to tak, že aplikaci provádí vždy odborný pracovník naší firmy. Musí mu být umožněn přístup do prostor z kterých budeme izolaci provádět / půda, podkroví, stavba/. Pro aplikaci foukané izolace do dutiny je třeba vytvořit aplikační otvory. Někdy stačí odklopení pouze jedné desky – prkna – po celé délce půdy. Někdy je zapotřebí vrtací a frézovací techniky.

Je možné využít foukanou izolaci i u starých budov nebo je nutné dodržet určité normy?

Foukanou izolaci je možné využít i k dodatečnému zateplení starších budov. Při první návštěvě obhlédneme budovu a zvážíme jak a kam izolaci aplikovat a zda je nutné dělat některá další opatření, kterými bývá například odvětrání půdy nebo izolační vrstvy.

Čím se tento nafoukaný materiál na půdě přikrývá? Co odděluje sypkou izolaci od interiéru?

Izolační materiál není nutné přikrývat. Při použití izolace střechy bungalovu se fouká na strop obytných prostor a izolace se přikrývat nemusí, jelikož se nepředpokládá, že by se do těchto prostor vstupovalo. Do půdních prostor, kam se občas chodí nebo něco ukládá se vyrobí pochůzí lávky. V případě prostorů s trvalým plošným užíváním můžeme použít systém podlahových expandérů, což jsou vysokozátěžové prvky vyrobené ve velikosti předpokládané tloušťky izolace, které se položí na podlahu, ještě před aplikací foukané izolace. Na expandéry se průběžně montují pochůzí desky. Při foukání izolace do dutiny stropu je zachována podlahová plocha beze změn.

Lze foukanou izolaci Climatizer Plus využít i mezi střešní krytinu a sádrokartonové desky?

Právě v tomto případě je celulóza vynikající volbou, protože velmi dobře izoluje a v létě vynikají její akumulační vlastnosti. Během horkých dnů se izolace velmi pomalu prohřívá. Podkroví proto zůstává delší dobu chladné. Střecha by měla mít odvětrávanou skladbu.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici:

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte s: Podmínky ochrany osobních údajů