Dřevovláknitá foukaná izolace CLIMAWOOD

Foukaná izolace CLIMAWOOD je mimořádně spolehlivá tepelná a akustická izolace, která je složena z čistých volných dřevěných vláken.

CLIMAWOOD dokonale vyplňuje všechny duté prostory bez mezer a spár.

Tato dřevovláknitá izolace má stejné přednosti jako přírodní dřevo. Mezi tyto přednosti patří zejména trvanlivost, stabilita, a velmi dobré izolační vlastnosti. Izolace CLIMAWOOD se vyrábí na základě rozvlákňování borového dřeva.

Při tomto procesu se do vláken přidává fosfát amonný a kyselina boritá. Díky těmto přísadám je izolační materiál ochráněný proti škůdcům a plísním s ohledem na životní prostředí. Izolaci je vhodné chránit proti povětrnostním vlivům.

Dřevovláknitá foukaná izolace CLIMAWOOD 

Použití a aplikace dřevovláknité foukané izolace CLIMAWOOD

Izolace CLIMAWOOD je určena pro zateplení a protihlukové opatření vnějších i vnitřních konstrukcí. Aplikace probíhá pomocí volného foukání anebo pomocí objemového plnění do připravených dutin stěn, střech nebo stropů. Při izolaci nevznikají žádné spáry a materiál se dostane i do těžce dostupných míst.

Při aplikaci také nevznikají žádné odřezky ani odpad a technologie foukání zajišťuje rychlou práci a snadný přesun hmot.

Izolační materiál CLIMAWOOD je také vhodný pro prefabrikovanou výrobu střešních, stěnových nebo stropních dílců. V případě, že je izolace CLIMAWOOD aplikovaná do dutiny, je potřeba, aby byly dodrženy pokyny výrobce týkající se přesné objemové hmotnosti, díky tomu vám izolace neslehne.

Balení, transport, skladování dřevovláknité foukané izolace CLIMAWOOD

 • Izolační materiál CLIMAWOOD je k dostání v pytlích o hmotnosti 15 kg.
 • Pytle lze stohovat po 21 kusech na EUR paletách, nebo mohou být uloženy volně na suchém a dobře krytém podkladu.
 • Izolační materiál CLIMAWOOD je vhodné skladovat v krytých a dobře chráněných prostorách. Balení izolantu není vodotěsné. Pokud budete materiál skladovat venku, je potřeba tuto informaci uvést do objednávky.
 • Pro tyto účely je dodávka možná pouze na paletách překrytých speciálními obaly přímo při výrobě.

Přednosti dřevovláknité foukané izolace CLIMAWOOD

 • vytváří izolační vrstvu bez mezer a spár
 • velmi dobře akumuluje teplo
 • zamezuje přehřívání místností v letních měsících
 • vytváří zdravé klima v místnosti
 • trvalá odolnost vůči slehnutí díky dlouhým vláknům
 • zpracování beze zbytků
 • možnost recyklace
 • v kombinaci s dřevovláknitými deskami vytváří optimální ochranu proti hluku

PUR pěna - stříkaná pěnová izolace

V současné době se jedná o nejpoptávanější izolaci.

Při zateplování prostoru je jedním z nejdůležitějších parametrů schopnost materiálu dokonale vyplnit každou skulinu. Jeden z nejefektivnějších způsobů zateplení proto představuje stříkaná pěnová izolace, jejíž profesionální aplikaci vám nabízíme.

Stříkaná pěnová izolace je tvořena dvoukomponentním polymerním systémem. Ke smísení obou složek dochází až ve směšovací komoře stříkací pistole. To znamená těsně před dopadem směsi na zateplovaný podklad.

Na podklad dopadá tekutina, která během několika sekund začne reagovat. Během doby od započetí chemické reakce dochází k dokonalému vyplnění prostoru, včetně všech spár a obtížně přístupných detailů.

Po chemické reakci obou složek tekutiny dochází k mohutnému vývinu izolační pěny. V případě použití měkké pěny tekutina dokáže zvětšit svůj objem až stonásobně. Výsledkem je absolutně bezespará a neprovzdušná izolace, čímž je zajištěno dokonalé vyplnění zateplovaného prostoru.

ZOBRAZIT VÍCE INFORMACÍ


Kde nás najdete